2024 წლის საანგარიშგებო პერიოდზე, ანგარიშგების წარდგენის პროცესი დაწყებულია! გთხოვთ, წარმოადგინოთ ანგარიშგება დაუყოვნებლივ, ხელმისაწვდომობისთანავე.
სამსახურმა (SARAS), AML მიმართულებით, ცნობიერების ამაღლების მიზნით, საინფორმაციო შეხვედრა გამართა
ღონისძიებაზე, დაინტერესებულ მხარეებს საშუალება ჰქონდათ, AML მიმართულებით, კანონქვემდებარე აქტებთან დაკავშირებულ კითხვებზე ამომწურავი ინფორმაცია მიეღოთ
სრულად
სამსახურმა (SARAS), მიერ AML მიმართულებით, განგრძობითი განათლების სასწავლო კურსების პროგრამების შეთანხმების თაობაზე ბრძანება გამოსცა
სამსახურის უფროსის  ბრძანება შპს „კონტექსტ კონსალტინგის“ ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების აღკვეთის ხელშეწყობის მიმართულებით განგრძობითი განათლების მომსახურების მიმწოდებლად აღიარებისა და განგრძობითი განათლების სასწავლო კურსების პროგრამების შეთანხმების თაობაზე
სამსახურის (SARAS) წარმომადგენლებმა, საერთაშორისო კონფერენციაში (2025 Ministerial Conference) „ფინანსური მდგრადობის ანგარიშგების რეფორმები: ნავიგაცია მწვანე და ციფრულ დღის წესრიგში“ მიიღეს მონაწილეობა
მიმდინარე წლის 17-19 მარტს, ავსტრიის დედაქალაქ ვენაში, გაიმართა საერთაშორისო კონფერენცია (2025 Ministerial Conference) „ფინანსური მდგრადობის ანგარიშგების რეფორმები: ნავიგაცია მწვანე და ციფრულ დღის წესრიგში“, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს სამსახურის (SARAS) წარმომადგენლებმა. კონფერენციაზე განხილულ იქნა კორპორაციული მდგრადობის ანგარიშგების რეფორმის მიმდინარეობა, ხელოვნური ინტელექტის როლი პროფესიის განვითარებაში და გაზიარდა საერთაშორისო გამოცდილება მსოფლიო დღის წესრიგში არსებული გამოწვევების თაობაზე
სამსახურმა (SARAS), შპს „ნექსია ჯორჯია აკადემიის“ მიერ AML მიმართულებით, განგრძობითი განათლების სასწავლო კურსის პროგრამის შეთანხმების თაობაზე ბრძანება გამოსცა
სამსახურის უფროსის  ბრძანება შპს „ნექსია ჯორჯია აკადემიის“ ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების აღკვეთის ხელშეწყობის მიმართულებით განგრძობითი განათლების მომსახურების მიმწოდებლად აღიარებისა და განგრძობითი განათლების სასწავლო კურსის პროგრამის შეთანხმების თაობაზე
სამსახური (SARAS) ცნობიერების ამაღლების ღონისძიებას გამართავს, სადაც AML მიმართულებით კანონქვემდებარე აქტებთან დაკავშირებით დაინტერესებული პირების მიერ დასმულ შეკითხვებს უპასუხებს
31 მარტს, 15:00 საათზე, სამსახური (SARAS) ცნობიერების ამაღლების ღონისძიებას გამართავს, რომლის მთავარი მიზანია სამსახურის მიერ AML მიმართულებით გამოცემულ კანონქვემდებარე აქტებთან დაკავშირებით დაინტერესებული მხარეებისგან დასმული კითხვების განხილვა
სამსახურმა (SARAS), ანგარიშგების ციფრული ფორმების ონლაინ პლატფორმა განაახლა
სამსახური, ანგარიშგების ციფრული ფორმების პლატფორმის განახლებით ნებისმიერ პირს შესაძლებლობას აძლევს, მისთვის საჭირო ფინანსური ინფორმაცია მარტივად და სწრაფად მიიღოს