სამსახურის უფროსის ბრძანება შპს „კონტექსტ კონსალტინგის“ ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების აღკვეთის ხელშეწყობის მიმართულებით განგრძობითი განათლების მომსახურების მიმწოდებლად აღიარებისა და განგრძობითი განათლების სასწავლო კურსების პროგრამების შეთანხმების თაობაზე
მიმდინარე წლის 17-19 მარტს, ავსტრიის დედაქალაქ ვენაში, გაიმართა საერთაშორისო კონფერენცია (2025 Ministerial Conference) „ფინანსური მდგრადობის ანგარიშგების რეფორმები: ნავიგაცია მწვანე და ციფრულ დღის წესრიგში“, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს სამსახურის (SARAS) წარმომადგენლებმა. კონფერენციაზე განხილულ იქნა კორპორაციული მდგრადობის ანგარიშგების რეფორმის მიმდინარეობა, ხელოვნური ინტელექტის როლი პროფესიის განვითარებაში და გაზიარდა საერთაშორისო გამოცდილება მსოფლიო დღის წესრიგში არსებული გამოწვევების თაობაზე
სამსახურის უფროსის ბრძანება შპს „ნექსია ჯორჯია აკადემიის“ ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების აღკვეთის ხელშეწყობის მიმართულებით განგრძობითი განათლების მომსახურების მიმწოდებლად აღიარებისა და განგრძობითი განათლების სასწავლო კურსის პროგრამის შეთანხმების თაობაზე
31 მარტს, 15:00 საათზე, სამსახური (SARAS) ცნობიერების ამაღლების ღონისძიებას გამართავს, რომლის მთავარი მიზანია სამსახურის მიერ AML მიმართულებით გამოცემულ კანონქვემდებარე აქტებთან დაკავშირებით დაინტერესებული მხარეებისგან დასმული კითხვების განხილვა
სამსახური, ანგარიშგების ციფრული ფორმების პლატფორმის განახლებით ნებისმიერ პირს შესაძლებლობას აძლევს, მისთვის საჭირო ფინანსური ინფორმაცია მარტივად და სწრაფად მიიღოს